
Päätin hyödyntää itsenäisyyspäivän ja vapaapäivän ottamalla Eliksestä joulukorttikuvia. Homma ei kuitenkaan alkanut kovin ruusuisesti, sillä käänsin valehtelematta nurin koko kodin löytääkseni yhden tonttulakin, onnistumatta. Pieni kiukku ja turhautuminen alkoi jo nostamaan päätään, kunnes keksin ottaa vähän hullunkurisempia kuvia käyttämällä Lidlistä ostamiani joulu- ja talviaiheisia photopropseja. Sieltä löytyikin joukosta sopivasti tonttulakki ja Elis oikein mielellään lähti mukaan hassutteluun.
Myöhemmin äitini toi meille kuitenkin oikean tonttulakin ja kävimme ottamassa ulkona ihan viralliset joulukorttikuvat, mutta tässä nyt teille nähtäväksi nämä meidän hassuttelut. 🙂







Monta Syytä Rakastaa on elämänmakuinen sisustus- ja lifestyleblogi. Kirjoittajana toimii sisustusalalla opiskeleva Nina, 6-vuotiaan pienen pojan äiti, joka rakentaa ja sisustaa omaa unelmakotiaan skandinaavisin ottein. Nina rakastaa valokuvaamista ja pyrkii taltioimaan kuviinsa aitoja hetkiä ja tunteita. Tästä blogista löydät rehellistä arkea ja inspiroivaa arjen kauneutta!



Hah haa, aivan mainioita kuvia! Etenkin tuo kohteiden välinen suhtautumisero ei voi olla naurattamatta. Lapsi on hommassa ihan kympillä mukana kun taas koira näyttää siltä että "voi prkl, kauanko mun pitää tässä hullutuksessa vielä olla mukana!" 😀